Csordás Anett, közösségszervező, tréner, a CKA képzési vezetője
Végzettségemet tekintve magyar szakos tanár vagyok, drámapedagógus, művelődésszervező és közoktatási vezető. Közel huszonöt éves tapasztalattal rendelkezem az oktatás-nevelés területén.
2011-ben alapítója voltam a Lépjünk, hogy léphessenek! Egyesületnek, melynek fő tevékenysége a sérült gyermeket nevelő családok érdekképviselete. Több kampányt vezettem és szerveztem, ebből a legsikeresebb az otthonápolók kampánya volt. Elértük, hogy tíz év után új szociális juttatást vezessenek be, több, mint húszezer ember/család életében hoztunk kézzelfogható változást. 2018–2023-ig a Holnap iskolája inkluzív oktatási modellkísérlet vezetője voltam.
Jelenleg több kampányban dolgozom közösségszervezőként és tanácsadóként, többek mellett a CKA Láncreakció oktatási munkacsoportjában.
Képzéseket írok és tartok, amiken keresztül szeretném megmutatni a résztvevőknek, hogy együtt nagy tettekre vagyunk képesek.


Fetykó Kinga biológus, tréner
Végzettségemet tekintve biológus vagyok, közel másfél évtizedet foglalkoztam növényvédelmi állattannal, ahol megismertem és megszerettem az ízeltlábúak világát — pókok, pajzstetvek és tripszek révén. Kutatóként a pajzstetvek és tápnövényeik világán keresztül megtapasztaltam, milyen valóban „érzékelni” a környezetet: figyelni, lassulni, olvasni a közvetett jelekből, valamint megtapasztalni a “ráhangolódás” erejét. A fenntartható mezőgazdálkodás iránti érdeklődésemet a kutatóintézetben alapoztam meg, majd városi kertészként a Grundkertben csodálkoztam rá az “ember-természet-közösség” szentháromságára, és tapasztaltam meg a kert közösségépítő hatását. 2018-ban kapcsolódtam a hazai permakultúrás közösséghez, majd elvégeztem a PDC (Permaculture Design Certificate) képzést. A permakultúra szemléletrendszerében megtaláltam azt az élő és teremtő közeget, ahol alkalmazhatom és átadhatom az évek során felhalmozott tudásomat, tapasztalataimat — s teszem ezt a Fenntarthatóság-közösségi cselekvés képzés keretén belül is.
Giczey Péter, a Civil Kollégium Alapítvány szakmai vezetője, közösségszervező mentor és tréner
A szervező szervezetet szervez – szól a 3SZ, a közösségszervezők egyik alapvetése és az én hitvallásom. Főbb szakmai érdeklődésem, tevékenységeim a közösségi beavatkozások (közösségfejlesztés, közösségi tervezés, közösségszervezés), settlement, közösségi média, civil fejlesztés. Debrecenben élek. A rendszerváltás óta részt veszek különböző közösségi, civil és szakmai szervezetek tevékenységében, közösségi folyamatok segítésében, főleg Kelet-Magyarországon. Széles körű nemzetközi tapasztalatokkal is rendelkezem, 2006 óta az IFS (Settlementek és Szomszédsági Központok Nemzetközi Szövetsége) vezetőségi tagja vagyok. A Debreceni Egyetem Szociológia és Szociálpolitikai Tanszékén óraadóként közösségi munkát oktatok.


Homoki Andrea közösségszervező, tréner
2020-tól országos szervezőként dolgozom a Civil Kollégium Alapítványnál, ahol hálózati és koalíciós együtmúködések kialakításán dolgozunk CKA‑s társaimmal. 2021-ben indítottuk el a Víz Koalíciót, amely az Eleven Vecsés helyben tapasztal ivóvíz problémáiból nőtt ki egy országos koalíciós kampánnyá. Ezt a kampányt és együttműködést szakmailag támogatom és szervezem.
Horváth-Kertész Balázs mentor-tréner, a CKA Rendszerszint Országos Közösségszervező Műhely vezetője.
Budapesten végeztem művészetelmélet szakon, a közösségszervezéssel a Szabadság téren ismerkedtem meg. 2014-ben csatlakoztam az akkor alakult Eleven Emlékmű csoporthoz, ahol a tiltakozó állampolgárok szerveztek izgalmas közéleti beszélgetéseket. Először önkéntesként, 2016-tól pedig a CKA által támogatva moderáltam a beszélgetéseket. Közösségszervezővé Szentendrén váltam, ahol részt vettem a Civil Kotta csoport alapításában. 2020 óta a Rendszerszint Országos Közösségszervező Műhely szakmai vezetőjeként dolgozom.


Kánya Kinga
Kánya Kinga szociológusként végzett a Pécsi Tudományegyetemen. 2002 óta hazai és nemzetközi civil szektorban esélyegyenlőségi, kooperatív közösségfejlesztő folyamatokban, női esélyegyenlőségi és érdekérvényesítő programokban dolgozik trénerként, közösségfejlesztőként és aktivistaként. Leginkább a szakmapolitikai területek metszéspontjaiban elhelyezkedő társadalmi problémák és rendszerszintű egyenlőtlenségek által érintett csoportok, közösségek helyzete van a munkája fókuszában.. A gyászolókat segítő Napfogyatkozás Egyesület elnökeként pedig a gyászolók közösségi támogatásának megteremtéséért dolgozik, és az ELTE Interdiszciplináris Doktori Iskolában a gyász közösségi funkcióit kutatja.
Lázár Péter drámapedagógus, közösségszervező
A felnőttképzés terén drámapedagógiai tanfolyamokon és továbbképzéseken szereztem az első tapasztalatokat. A kilencvenes évek derekától saját oktatási vállalkozásunkban dolgozom különböző tanórán kívüli képzéseken. Élményközpontú tanulást biztosító programok tervezésével és vezetésével tizenöt éve veszek részt a természeti, gazdasági és társadalmi fenntarthatóságért dolgozó, és ezeket elválaszthatatlan egységben értelmező civil szervezetek munkájában (Göcsej Természetvédelmi Alapítvány, Gyöngybagolyvédelmi Alapítvány, Ormánság Alapítvány). E tevékenységem középpontjában az alkalmazkodó gyümölcsészet rendszere áll. Közel 30 éve Zalában élek, ahol jelenleg az Ökotárs Alapítvány közösségszervezőjeként dolgozom.


Mészáros Zsuzsa, a Civil Kollégium Alapítvány tanára
1992 óta foglalkozom közösségfejlesztéssel, szövetkezet és közösségi vállalkozás fejlesztésével, mentorálásával. Több évtizedes tapasztalatot szereztem civil szervezetek alapításában és működtetésében, közösségi házak vezetésében. Tagja vagyok a Közösségfejlesztők Egyesületének és a szolidáris gazdaság területén tevékenykedő hazai és nemzetközi hálózatoknak. A Kunbábonyi Tízek Közösségi Szövetkezet alapítója és tagja, a CKA tanára vagyok. A Kunbábonyi Képzési Központ fenntarthatóságáért dolgozom közösségi cselekvéseken keresztül. Közel 25 éve élek tanyán, Kunbábonyban.
Németh Krisztina közösségszervező, mentor, tréner.
Szociális munkás szakon végzett 2007-ben, majd a közszférában dolgozott közel 10 évig a szakmájában. 2016-ban fordult a civil tevékenységek felé, amikor néhány hónapig hátrányos helyzetű romák felnőttképzésében vett részt önkéntes oktatóként. A közösségi érdekérvényesítés 2017-ben érte el, a budapesti Kiserdővédők csoport egyik érintett alapítója, majd 2018-tól 2020-ig ugyanitt a Civil Kollégium Alapítvány támogatott közösségszervezője lett. 2020-tól a Rendszerszint Országos Közösségszervező Műhely közösségszervezője.


Peták Péter, az Emberség Erejével Alapítvány projektkoordinátora, a Civil Kollégium Alapítvány közösségszervező mentora, trénere
Főbb szakmai érdeklődésem, tevékenységeim a közösségi érdekérvényesítés, civil fejlesztés és ezekhez kapcsolódó felnőttképzés. Pécsen élek, az elmúlt két évtized több meghatározó pécsi civil kezdeményezésben szerepet vállaltam. 2012 és 2018 között a Közösségfejlesztők Egyesülete vezetőségi tagja voltam. 2010-től egyik kezdeményezője és alakítója voltam a Civil Kollégium Alapítvány közösségszervező programjának. A Pécsi Tudományegyetem BTK Szociál- és Szervezetpszichológia Tanszékén tartok órákat.
Pocsuvalszki Aliz, pedagógus és tréner.
Eredeti végzettségemet tekintve magyartanár vagyok, később drámapedagógiával is foglalkoztam. 10 éven át dolgoztam a közoktatásban, de felnőttek számára is számos tréninget tartottam. Az oktatás és a marginalizált csoportok erősítése mindig is fontos volt számomra, rendszeresen dolgozom roma közösségekkel, a Migszol (Migráns Szolidaritás Csoport) aktivistájaként pedig menekült és bevándorló emberek jogainak érvényesülésért küzdöttem.


Szulovszky István, közösségszervező és tréner
Mondhatni, hogy öregmotoros közösségszervező vagyok, hiszen már 2016 óta foglalkozom a lakóhelyemen, Szentendrén közügyekkel, közösségi érdekérvényesítéssel. 2020-tól megyei és országos szintű szervezéssel is elkezdtem foglalkozni a CKA „Rendszerszint” projektjében. Ezeken a szervezési folyamatokon, a helyi, megyei és országos ügyeken keresztül nagy gyakorlatra is szert tettem, mindeközben elméleti tudásomat is fejlesztettem és fejlesztem a mai napig.
A Pest megyei Civil Térségi Hálózatban dolgozó 13 civil szervezet együttműködését építem kollegáimmal, illetve a több mint 30 szervezetet tömörítő, országos szinten működő Víz Koalíció egyik szakmai koordinátora vagyok.
A hosszú évek során megszerzett gyakorlati és elméleti tudásomat átadva a CKA mentoraként és trénereként segítem az olyan emberek munkáját, akik változást akarnak az őket és közösségüket érintő ügyekben.
Tikász Gáspár Bendegúz közösségszervező, mentor, tréner
Debrecenben végeztem filozófia szakon, a közösségszervezéssel is ott ismerkedtem meg. 2015-ben csatlakoztam a helyi fiatalokból akkor alakult Natívhoz, először mint önkéntes, 2018-tól pedig a CKA által támogatott szervezőjeként segítettem a csoportot. 2020 óta a Rendszerszint Országos Közösségszervező Műhely egyik szervezője vagyok, illetve mentor és tréner a Civil Kollégium Alapítványban és a 2021-ben indult pécsi Bakfitty Közösségszervező Műhelyben.
