Csordás Anett, közösségszervező és tréner
Végzettségemet tekintve magyar szakos tanár vagyok, drámapedagógus, művelődésszervező és közoktatási vezető. Közel húsz éves tapasztalattal rendelkezem az oktatás-nevelés területén.
2011-ben alapítója voltam a Lépjünk, hogy léphessenek! Egyesületnek, melynek fő tevékenysége a sérült gyermeket nevelő családok érdekképviselete. Több kampányt vezettem és szerveztem, ebből a legsikeresebb az otthonápolók kampánya volt. Elértük, hogy tíz év után új szociális juttatást vezessenek be, több, mint húszezer ember/család életében hoztunk kézzelfogható változást.
Jelenleg a Holnap iskolája inkluzív oktatási modellt vezetem és emellett több kampányban dolgozom közösségszervezőként és tanácsadóként, többek mellett a CKA Láncreakció oktatási munkacsoportjában.
Képzéseket írok és tartok évek óta, hiszen személyes tapasztalatból tudom, hogy együtt nagy tettekre vagyunk


Fetykó Kinga biológus, tréner
Végzettségemet tekintve biológus vagyok, közel másfél évtizedet foglalkoztam növényvédelmi állattannal, ahol megismertem és megszerettem az ízeltlábúak világát — pókok, pajzstetvek és tripszek révén. Kutatóként a pajzstetvek és tápnövényeik világán keresztül megtapasztaltam, milyen valóban „érzékelni” a környezetet: figyelni, lassulni, olvasni a közvetett jelekből, valamint megtapasztalni a “ráhangolódás” erejét. A fenntartható mezőgazdálkodás iránti érdeklődésemet a kutatóintézetben alapoztam meg, majd városi kertészként a Grundkertben csodálkoztam rá az “ember-természet-közösség” szentháromságára, és tapasztaltam meg a kert közösségépítő hatását. 2018-ban kapcsolódtam a hazai permakultúrás közösséghez, majd elvégeztem a PDC (Permaculture Design Certificate) képzést. A permakultúra szemléletrendszerében megtaláltam azt az élő és teremtő közeget, ahol alkalmazhatom és átadhatom az évek során felhalmozott tudásomat, tapasztalataimat — s teszem ezt a Fenntarthatóság-közösségi cselekvés képzés keretén belül is.
Giczey Péter, a Civil Kollégium Alapítvány szakmai vezetője, közösségszervező mentor és tréner
A szervező szervezetet szervez – szól a 3SZ, a közösségszervezők egyik alapvetése és az én hitvallásom. Főbb szakmai érdeklődésem, tevékenységeim a közösségi beavatkozások (közösségfejlesztés, közösségi tervezés, közösségszervezés), settlement, közösségi média, civil fejlesztés. Debrecenben élek. A rendszerváltás óta részt veszek különböző közösségi, civil és szakmai szervezetek tevékenységében, közösségi folyamatok segítésében, főleg Kelet-Magyarországon. Széles körű nemzetközi tapasztalatokkal is rendelkezem, 2006 óta az IFS (Settlementek és Szomszédsági Központok Nemzetközi Szövetsége) vezetőségi tagja vagyok. A Debreceni Egyetem Szociológia és Szociálpolitikai Tanszékén óraadóként közösségi munkát oktatok.


Homoki Andrea közösségszervező, tréner
Civil önkéntes aktivistaként 2014-ben kapcsolódtam be a Szabadság téri Eleven Emlékmű csoport munkájába, ott ismerkedtem meg a közösségszervezéssel. 2016-tól a CKA támogatott közösségszervezőjeként segítettem életre az Eleven Gyál, majd az Eleven Vecsés csoportot. Az Eleven Közösségekért Egyesület elnöke vagyok. 2020-tól országos szervezőként dolgozom a Civil Kollégium Alapítványbana Rendszerszint Országos Közösségszervező Műhely egyik tagjaként, 2021-ben indítottam el a Víz Koalíciót.
Horváth-Kertész Balázs mentor-tréner, a CKA Rendszerszint Országos Közösségszervező Műhely vezetője.
Budapesten végeztem művészetelmélet szakon, a közösségszervezéssel a Szabadság téren ismerkedtem meg. 2014-ben csatlakoztam az akkor alakult Eleven Emlékmű csoporthoz, ahol a tiltakozó állampolgárok szerveztek izgalmas közéleti beszélgetéseket. Először önkéntesként, 2016-tól pedig a CKA által támogatva moderáltam a beszélgetéseket. Közösségszervezővé Szentendrén váltam, ahol részt vettem a Civil Kotta csoport alapításában. 2020 óta a Rendszerszint Országos Közösségszervező Műhely szakmai vezetőjeként dolgozom.


Kánya Kinga
Kánya Kinga szociológusként végzett a Pécsi Tudományegyetemen. 2002 óta hazai és nemzetközi civil szektorban esélyegyenlőségi, kooperatív közösségfejlesztő folyamatokban, női esélyegyenlőségi és érdekérvényesítő programokban dolgozik trénerként, közösségfejlesztőként és aktivistaként. Leginkább a szakmapolitikai területek metszéspontjaiban elhelyezkedő társadalmi problémák és rendszerszintű egyenlőtlenségek által érintett csoportok, közösségek helyzete van a munkája fókuszában.. A gyászolókat segítő Napfogyatkozás Egyesület elnökeként pedig a gyászolók közösségi támogatásának megteremtéséért dolgozik, és az ELTE Interdiszciplináris Doktori Iskolában a gyász közösségi funkcióit kutatja. dolgozom közösségi cselekvéseken keresztül.
Lázár Péter drámapedagógus, közösségszervező
A felnőttképzés terén drámapedagógiai tanfolyamokon és továbbképzéseken szereztem az első tapasztalatokat. A kilencvenes évek derekától saját oktatási vállalkozásunkban dolgozom különböző tanórán kívüli képzéseken. Élményközpontú tanulást biztosító programok tervezésével és vezetésével tizenöt éve veszek részt a természeti, gazdasági és társadalmi fenntarthatóságért dolgozó, és ezeket elválaszthatatlan egységben értelmező civil szervezetek munkájában (Göcsej Természetvédelmi Alapítvány, Gyöngybagolyvédelmi Alapítvány, Ormánság Alapítvány). E tevékenységem középpontjában az alkalmazkodó gyümölcsészet rendszere áll. Közel 30 éve Zalában élek, ahol jelenleg az Ökotárs Alapítvány közösségszervezőjeként dolgozom.


Mészáros Zsuzsa, a Civil Kollégium Alapítvány képzési vezetője, tréner
1992 óta foglalkozom közösségfejlesztéssel, szövetkezet és közösségi vállalkozás fejlesztésével, mentorálásával. Több évtizedes tapasztalatot szereztem civil szervezetek alapításában és működtetésében, közösségi házak vezetésében. Tagja vagyok a Közösségfejlesztők Egyesületének és a szolidáris gazdaság területén tevékenykedő hazai és nemzetközi hálózatoknak. A Kunbábonyi Tízek Közösségi Szövetkezet alapítója és tagja, a CKA tanára és képzési vezetője vagyok. A Kunbábonyi Képzési Központ fenntarthatóságáért dolgozom közösségi cselekvéseken keresztül. Közel 25 éve élek tanyán, Kunbábonyban.
Németh Krisztina közösségszervező, mentor, tréner.
Szociális munkás szakon végzett 2007-ben, majd a közszférában dolgozott közel 10 évig a szakmájában. 2016-ban fordult a civil tevékenységek felé, amikor néhány hónapig hátrányos helyzetű romák felnőttképzésében vett részt önkéntes oktatóként. A közösségi érdekérvényesítés 2017-ben érte el, a budapesti Kiserdővédők csoport egyik érintett alapítója, majd 2018-tól 2020-ig ugyanitt a Civil Kollégium Alapítvány támogatott közösségszervezője lett. 2020-tól a Rendszerszint Országos Közösségszervező Műhely közösségszervezője.


Peták Péter, az Emberség Erejével Alapítvány projektkoordinátora, a Civil Kollégium Alapítvány közösségszervező mentora, trénere
Főbb szakmai érdeklődésem, tevékenységeim a közösségi érdekérvényesítés, civil fejlesztés és ezekhez kapcsolódó felnőttképzés. Pécsen élek, az elmúlt két évtized több meghatározó pécsi civil kezdeményezésben szerepet vállaltam. 2012 és 2018 között a Közösségfejlesztők Egyesülete vezetőségi tagja voltam. 2010-től egyik kezdeményezője és alakítója voltam a Civil Kollégium Alapítvány közösségszervező programjának. A Pécsi Tudományegyetem BTK Szociál- és Szervezetpszichológia Tanszékén tartok órákat.
Pocsuvalszki Aliz, a Civil Kollégium Alapítvány képzésszervezője, pedagógus és tréner.
Eredeti végzettségemet tekintve magyartanár vagyok, később drámapedagógiával is foglalkoztam. 10 éven át dolgoztam a közoktatásban, de felnőttek számára is számos tréninget tartottam. Az oktatás és a marginalizált csoportok erősítése mindig is fontos volt számomra, a Migszol (Migráns Szolidaritás Csoport) aktivistájaként menekült és bevándorló emberek jogainak érvényesülésért küzdöttem, és húsz éve dolgozom roma közösségekkel különböző ügyek mentén.


Tikász Gáspár Bendegúz közösségszervező, mentor, tréner
Debrecenben végeztem filozófia szakon, a közösségszervezéssel is ott ismerkedtem meg. 2015-ben csatlakoztam a helyi fiatalokból akkor alakult Natívhoz, először mint önkéntes, 2018-tól pedig a CKA által támogatott szervezőjeként segítettem a csoportot. 2020 óta a Rendszerszint Országos Közösségszervező Műhely egyik szervezője vagyok, illetve mentor és tréner a Civil Kollégium Alapítványban és a 2021-ben indult pécsi Bakfitty Közösségszervező Műhelyben.