Nagy öröm volt számunkra, hogy az idei évben is társzervezőként csatlakozhattunk a pécsi ReBuilding Democracy konferenciához, amelyet az Emberség Erejével Alapítvány hívott életre, s amelyen a CKA csapata tagjai is tevékenyen részt vettek.

Az immár ötödik alkalommal megrendezett találkozó igazi szellemi műhelyként szolgált: civil vezetők, aktivisták, kutatók és nemzetközi donorok képviselői keresték a közös válaszokat a Közép-Európát (és az egész kontinenst) érintő demokratikus kihívásokra, valamint a civil szervezetek mozgásterének alakulására.

A szakmai párbeszédből mi magunk is aktívan kivettük a részünket: 18-án délelőtt igazgatónk, Bálint Mónika vezetett egy rendkívül izgalmas műhelyfoglalkozást. A workshop középpontjában a demokratikus fordulat és az új lehetőségek kiaknázása állt – különös tekintettel Lengyelország, Szlovákia és Magyarország aktuális helyzetére.

A rendezvény ugyanakkor nemcsak az előadásokról, hanem a mélyebb emberi és szakmai kapcsolatokról is szólt.

„A konferencián időt szánunk arra, hogy megismerjük egymást, és teret biztosítsunk az őszinte beszélgetésekhez. A támogató és támogatott között kényes bizalmi viszony van, ezért fontos, hogy legyen helye az előremutató visszajelzéseknek. Megosztjuk tapasztalatainkat, szakmai véleményünket és személyes történeteinket. Így a támogatottak is jobban megérthetik, mire van szüksége a pályázatok kezelőinek, a donorok pedig kézzelfogható tapasztalatot szerezhetnek, amelyet beépíthetnek a támogatói gyakorlatba” – tette hozzá kollégánk, Tikász Bendegúz, a konferencia koordinátora, rávilágítva arra, miért fontos a szakmai minőség biztosítása mellett a közösség építése is.

A rekkenő hőség ellenére a jelenlévőkkel együtt sikerült mindvégig a konstruktív, pozitív élményekre és a jövőbeli lehetőségekre fókuszálnunk, így rengeteg inspirációval és új energiákkal gazdagodva zártuk a napot.
