2022-ben zárult a Story of Change Erasmus+ projektünk, melynek eredményeiről ITT számoltunk be. A sikeres 3 éves munka után a jól összeszokott csapat folytatni akarta az együttműködést, így született meg az Organizing in Times of Crisis projekt.
Az eddigi csapathoz még egy ECON (European Community Organizing Network – Európai Közösségszervező Hálózat) tagszervezet csatlakozott, a Community Organizers UK Nagy-Britanniából.
A 2022–2024 között, 30 havi időtartamú projekt együttműködő partnerei a Civil Kollégium mellett:
A projekt témaválasztása válasz mindennapjaink kihívására, hiszen nagyon sokféle válságjelenséggel élünk együtt: az éghajlati válság, a demokrácia válsága, a világjárvány okozta válsága mind olyan helyzetek, amelyekre reagálnunk kell.
A közösségszervező munkáját direkt módon befolyásolja a válság, hiszen pont azokat a közösségeket érinti és viseli meg legjobban, amelyeket támogatni akarunk. A közösségszervezés kulcsszerepet játszhat a helyi közösségeikben tevékenykedni szándékozók összefogásában és a válságok hatásainak leküzdésében.
Projektünk célja, hogy gyakorlati készségekkel, tudással és eszközökkel lássa el azokat a közösségszervezőket és önkénteseket, akik a hátrányos helyzetű csoportokban dolgoznak. Az általunk fejlesztett eszközök lehetővé teszik számukra, hogy professzionálisabb és hatékonyabb módon (beleértve az online formátumot is) végezzék szervezői munkájukat.
Célcsoportunk a közösségszervezők, közösségi vezetők, civil szervezetek aktivistái, informális csoportok és társadalmi mozgalmak tagjai, ezen szervezetek önkéntesei.
A projekt keretében
- szellemi termékek fejlesztése történik, amelyekről beszámolunk és magyar nyelven nyilvánosan elérhetővé tesszük őket;
- 3 nemzetközi tréning alkalmat szervezünk;
- a szellemi termékek bemutatására ismertető alkalmakat szervezünk.
A tréningek közül az elsőre már 2022-ben sor került, méghozzá Magyarországon, a Citizens Participation University (CPU, nemzetközi nyáriegyetem) keretében, Kunbábonyban.
Ennek keretében a következő célokat tűztük ki:
- Lehetőséget teremteni a résztvevőknek, hogy megosszák tapasztalataikat és gyakorlatukat a szervezési munkájukkal kapcsolatban,
- Elemezzük a rendszerszintű igazságtalanság és az európai klímaválság metszéspontjait,
- Stratégiák kidolgozása a válság idején történő szervezésre,
- Hálózatépítés, szolidaritás és szövetségek kialakítása az európai mozgalmak között.
Az Organizing in Times of Crisis projekt eredményeiről és tevékenységeiről további hírekkel is jelentkezünk.