Tegyünk együtt az álhírek ellen!
Az “EDE — Együtt a Dezinformáció Ellen” projekt keretében civil és szakmai szervezetek együttesen lépnek fel egy országosan zajló online és offline kampány keretében a magyar oktatási rendszerben tapasztalható, kiemelten a szegregációval kapcsolatos félretájékoztatással szemben.
A civil és szakmai szervezetek a Civil Kollégium Alapítvány koordinálásával rövid videókat készítenek az oktatással kapcsolatos álhírekről, interaktív online játékot fejlesztettek, valamint személyes workshopokat szerveznek roma gyerekekkel, szülőkkel, tanárokkal, és civilek bevonásával egyaránt.
Ezen események központi eleme a dezinformációk/álhírek azonosítása, valamint az oktatási rendszert érintő dezinformációkkal kapcsolatos alapvető információk megszerzése. Emellett a program képessé szeretné tenni a résztvevőket, hogy történetüket bizonyítékokon alapuló információkkal mutassák be, különös tekintettel az oktatási rendszer problémáira, azon belül is a magyar oktatási rendszer szegregációs tendenciáira.
𝗔 𝗸𝗮𝗺𝗽𝗮́𝗻𝘆 𝗰𝗲́𝗹𝗷𝗮𝗶 𝗮 𝗸𝗼̈𝘃𝗲𝘁𝗸𝗲𝘇𝗼̋𝗸:
⧐figyelemfelkeltés szülők és fiatalok körében;
⧐az érintett gyerekek és szülők felvértezése a dezinformáció és a szegregáció elleni küzdelemre;
⧐figyelemfelkeltés a fiatal felnőttek körében a dezinformáció és a szegregáció elleni összefogás érdekében;
⧐a magyar közvélemény figyelmének felhívása a dezinformáció veszélyeire és kihívásaira.
Érdemes ellátogatni az anti-dezinformációs portálra, a www.dezinformacio.com, valamint az EDE facebook és instagram oldalára is. Ezeken a felületeken a dezinformáció jelentését, felismerésének lehetőségeit, szemléletes példáit lehet találni, valamint a témában érintett szülőkkel készített interjúkat; illetve egy online játékot, a Manipulátor Műhelyt tudják a látogatók kipróbálni, amin keresztül megismerhetik egy álhírgyár működését.
A projektben résztvevő szervezetek:
Emberség Erejével, Civil Kollégium Alapítvány, Lakmusz, Magyar Helsinki Bizottság, NyomtassTeis, Tanítanék, Political Capital és a Kovász Közösség.
A program megvalósulását az ECAS és az Európai Unió támogatása tette lehetővé*.
*Létrejött az Európai Unió társfinanszírozásával.
A kifejtett nézetek és vélemények azonban csak a szerző(k)éi, és nem feltétlenül tükrözik az Európai Unió vagy az Európai Bizottság véleményét. Ezekért sem az Európai Unió, sem a támogatást nyújtó hatóság nem tehető felelőssé.