Beszélgető fórum, Kesztyűgyár Közösségi Ház, 2023. február 10.
Akár több százezer is lehet azoknak a gyerekeknek száma, akiknek a napi iskolai jóllétét, hosszú távon pedig a jövőjét határozza meg, hogy megkapják‑e a számukra szükséges pedagógiai gondoskodást. Ők azok a sajátos nevelési igényű, adott esetben szegregációban élő roma vagy épp a háború elől menekülő ukrán gyerekek, akik a nélkülözhetetlen támogatás nélkül könnyen kiszorulnak az oktatásból.
A Civil Kollégium Alapítvány egy igazságosabb oktatásért indított cselekvési programjának első állomása a múlt hétvégén volt Budapesten. A szakértőkön és közösségszervezőkön kívül az ország különböző részeiből érkeztek pedagógusok és érintett szülők.
Az Egyenlő hozzáférést minden gyermeknek az oktatásban! elnevezésű beszélgető fórum minden résztvevője egyetértett abban, hogy a változást az oktató munkát közvetlenül segítő szakemberek számának az emelése hozhatja el. Egy igazságosabb, a hátrányokat kiegyenlíteni képes oktatás alapját a pedagógiai asszisztensek jelentik. Mellettük fontos szerepük van a tapasztalati szakértőknek, akik képesek közvetíteni, hidat képezni az iskolai munkatársak és a szülők között. A háborús övezetből menekülő gyerekek számára pedig a nyelvi akadálymentesítést megteremtő segítő biztosítja a bekapcsolódást az oktatásba. Nélkülük csak a kirekesztettséget élik meg amúgy is traumákkal teli élethelyzetükben.
A CKA cselekvési programjához a társadalom egészét igyekszik megnyerni, hiszen egy igazságosabb oktatási rendszer mindannyiunknak a közös érdeke.
——————————————————————————————-
Kövesd híreinket Facebookon vagy Instagramon!