Tanterv közösségszervezők számára
Az embereknek és a társadalmaknak számos válsággal kellett szembenéznie a történelem során az egész világon. Voltak lokális krízisek és nagyobb kiterjedésűek is. Voltak természeti katasztrófák, háborúk, gazdasági nehézségek és járványok. És mindez ma sincs másképp, és nem is lesz. Hogy legközelebb milyen típusú krízis fog történni, pontosan hol és mikor üti fel a fejét, azt nem tudjuk. Egy dologban azonban biztosak lehetünk, a válságok újra és újra visszatérnek.
Éppen ezért nagyon fontos, hogy készüljünk rá. Csak ebben az esetben leszünk képesek lehetőségként is kezelni a kialakult helyzetet, nem csak elszenvedni a következményeit, hanem alakítani a válaszokat és formálni a megoldásokat, hogy a válság után az erősebb közösségekből igazságosabb társadalom működjön tovább.
“A Közösségszervezés válságos időkben” tananyag útmutatót kíván nyújtani a válságok által érintett közösségekkel foglalkozó szervezők, aktivisták és oktatók számára. Elméleti keretrendszereket, eszközöket, gyakorlatokat és esettanulmányokat tartalmaz a cselekvőképesség megértéséhez, előkészítéséhez és fejlesztéséhez, hogy hatékonyan tudjunk reagálni a válságokra.
A tananyag a Civil Kollégium Alapítvány mellett az Európai Közösségszervező Hálózat, a Centrum komunitného organizovania (Szlovákia), a Community Organisers (Egyesült Királyság), a Fundacja Rzecz Społeczna (Lengyelország), a Centrul de Resurse pentru participare publică (Románia) és a Serbia on the Move (Szerbia) szervezetek partnerségében készült. A kiadvány tartalmaz minden országból érdekes esettanulmányokat, a szervezetek és szakértőik tapasztalatain alapuló eszközöket és műhely leírásokat, valamint a válságok hatékony megközelítésének elméleti kereteit is.
Töltsd le innen e‑mailcímed megadásával a tananyagot angol vagy magyar nyelven:
A tantervet az Erasmus+ KA2 felnőttképzési program finanszírozta az „Organize in Times of Crisis — európai közösségszervezők soft és online kompetenciáinak fejlesztése és vegyes oktatási eszközök” című projekt részeként. A dokumentum tartalmáért kizárólag a projektpartnerek felelnek, és nem feltétlenül tükrözi az Európai Unió álláspontját. Az Európai Unió nem tehető felelőssé a dokumentumban foglalt információk bármilyen felhasználásáért.