Összegyűjtöttük azokat a kezdeményezéseinket, kampányainkat, amelyek a 2020-as pandémia során a Civil Kollégium Alapítvány kezdeményezésére valósultak meg.
A Még egy falat — kampányt a CKA az aHang, és az Esély Labor Egyesülettel indította. Közös gyűjtést szerveztünk, hogy azonnali segítséget kapjon 12 település legalább 500 mélyszegénységben élő családja. Olyan helyszíneket választottunk, ahova a szervezetekkel szakmai kapcsolatban álló helyi közösségszervezők révén biztonsággal el tudtuk juttatni az adományokat. A 2020.áprilisáig tartó kampány során több, mint 18 milliós forintot sikerült összegyűjtenünk, majd 2020. decemberében másodszor is megvalósítottuk ezt a kampányt.
Ablak a padra címmel indítottunk kampányt Láncreakció projektünk bevonásával és a Láthatatlan Tanodával, valamint az aHanggal közösen 2020. áprilisában. A kampány lényege az volt, hogy segítsen annak a 30–35 ezer gyereknek, akik nem tudnak bekapcsolódni a digitális oktatásba, mert nincsenek meg ehhez a megfelelő eszközeik. A kampány során cégek és magánemberek felajánlásait juttattuk el olyan családoknak, akik ebben hiányt szenvednek. Úgy indult a kezdeményezés, hogy a csapat igényfelmérésbe kezdett, ami egyébként állami szinten is szükséges lett volna a távoktatásra való átállás előtt. Mintegy 21 millió forint értékben jutottak digitális eszközökhöz diákok, akiknek a mentorálását helyi tanodák segítették.
Sikeresen zárult az “Oltass, hogy élhess!” kampány is. 168 település, 78 felkészített aktivista, összesen 13 428 oltásra regisztrált és mintegy 5000 Covid19 elleni vakcina első adagjával beoltott ember az elmúlt három hétben. Ezek az eredményei az „Oltass, hogy élhess!” címmel lezajlott országos civil kampánynak, amelyet még április közepén indított a Civil Tanács Egyesület, a Civil Kollégium Alapítvány Esélyradar valamint Rendszerszint projektje és az 1Magyarország az Országos Roma Önkormányzattal együttműködésben. A programot népszerűsítő Esélyradar oldal már 2020 őszén elindult és eredetileg az volt a célja, hogy minél pontosabb információkat juttasson el a kistelepülési szegregátumokban élőkhöz. A kampány önkéntesei kitelepülési pontokon segítették a vakcinaregisztráció folyamatát azokon a hátrányos helyzetű cigány és nem cigány peremen élő állampolgároknak, akik sem kellő tudással, sem eszközzel nem rendelkeztek a ügyintézéshez.
Aki mélyszegénységben él, annak a gyógyulásra is kevesebb az esélye – már a járvány elején erre jutott a Civil Kollégium Alapítvány, amely helyi közösségszervezőkkel együttműködve segíti a kistelepüléseken és a roma szegregátumokban élők boldogulását. 2021. márciusában azért küldtek Kásler Miklós az Emberi Erőforrások Miniszterének petíciót, hogy a kórházon kívül, otthonaikban gyógyuló Covid-fertőzött betegeknek legyen ingyenes a betegségre adott gyógyszer, mert a 20 ezer forintos gyógyszercsomagot nagyon sok családban nem tudják kiváltani.